Najlepsze konta wg specjalistów

Każdego roku branża, czyli przedstawiciele banków, oraz klienci – internauci wskazują najlepsze konta i inne produkty bankowe. Podsumowaniem tych wyborów jest nagroda Złoty Bankier, którą przyznaje się wyróżniających się produktom bankowym oraz kampaniom marketingowym.

Złoty Bankier 2016
Według firm badających poziom obsługi klienta w tej kategorii zwyciężył ING Bank Śląski, na kolejnych miejscach znalazły się mBank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Polbank. Internauci mieli możliwość wyboru najlepszego spotu reklamowego, kampanii CSR oraz obecność banku w mediach społecznościowych. Jednak najwięcej się działo w kategorii produktowej. Według specjalistów najlepsze konta osobiste oferuje eurobank.

Najlepsze konto – czyli jakie?
Warto się jednak zastanowić, co dla klientów oznacza sformułowanie
najlepsze konto
. Na pewno będzie to konto, które albo jest prowadzone całkowicie bezpłatnie, albo prowizja, którą bank pobiera za jego prowadzenie, będzie bardzo niska. Bank powinien umożliwić założenie takiego konta przez internet, bowiem większość klientów ceni swój czas i nie ma ochoty go przeznaczać na formalności, związane z otwarciem rachunku w oddziale. Bezpłatne prowadzenie rachunku oznacza dla klientów możliwość bezpłatnego korzystania z karty płatniczej lub z możliwości płacenia telefonem oraz zlecania bezpłatnych przelewów, realizowanych w ramach bankowości internetowej i mobilnej. Taka oferta skierowana jest do klientów młodych, którzy aktywnie korzystają z bankowości. Dla klientów z mniejszych miejscowości ważne są również bezpłatne wypłaty z bankomatów obcych, bowiem ograniczona liczba bankomatów sprawia, że nie zawsze mogą oni korzystać jedynie z bankomatów oznaczonych logo swojego banku.

Klienci doceniają także nowoczesność rozwiązań, oferowanych przez banki. Ważne dla nich są zarówno produkty dostępne bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów, jak i możliwość zakładania kont oszczędnościowych czy lokat terminowych online. Niektóre banki, które posiadają własne domy maklerskie, idą dalej udostępniając możliwość korzystania także z rachunków maklerskich po zalogowaniu na rachunek bankowy.

pawel

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 😉
pawel
Twoja ocena: brak
Ocena: 0 - 0 głosów

Autor

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *